• Teknolatex 100

Teknolatex 100

Çok Amaçlı Astar

Teknolatex 100 Çok Amaçlı Astar

Ürün Tanımı

Üzerine yapılacak harç ve saten boya uygulaması öncesinde, beton veya harç yüzeyleri astarlamak için kullanılan tek bileşenli, çok amaçlı, akrilik kopolimer esaslı dispersiyon.


Kullanım Alanları

* Saten boya öncesi astar olarak,

* Şap altı astarı olarak,

* Seramik ve fayans altına astar olarak,

* Özellikle kendiliğinden yayılan Teknoself şap uygulamaları öncesinde,

* Çimento esaslı levhalar, alçı esaslı levhalar ve beton paneller için astar olarak kullanılır.


Özellikleri ve Avantajları

* Beton yüzeyleri; tek aşamada, ekonomik olarak, yüzey içerisine su kaybını ve şapta oluşan hava kabarcıklarını önleyerek etkili bir şekilde kapatır.

* İç ve dış mekânlar ve nemli alanlar için kullanışlıdır.

* Solvent içermez.

* Kokusuzdur.

* Klorür içermez, donatıya zarar vermez.

* Kullanımı kolaydır.


Uygulama Detayları

Yüzey Kalitesi: Yüzey, sağlam, oynak ve zayıf parçalar içermeyen, dondan arındırılmış, çimento şerbeti, göllenmiş su, yağ, gres, parafin, kaplamalar vb. yabancı maddeler ve diğer kirleticiler uzaklaştırılmış ve temiz olmalıdır.


Yüzey Hazırlığı: Yüzey, yüksek basınçlı su veya aşındırıcı ekipmanlar gibi uygun mekanik hazırlama teknikleri ile hazırlanmalıdır. Tüm toz, gevşek ve kolay ufalanan malzemeler uygulama öncesinde tercihen fırça ve/veya vakum ile tamamen uzaklaştırılmalıdır. Teknolatex 100 uygulaması öncesinde yüzey, suya doygun yüzey kuruluğu durumuna kadar nemlendirilebilir.


Yüzey ve Çevre Sıcaklığı: +5°C - +35°C


Karıştırma: Yapışmayı engelleyici her türlü maddeden arındırılmış, temiz bir kap içerisinde veya kendi ambalajında en az 3 dakika düşük devirli karıştırıcı ile karıştırınız.

Yüzeye fırça, rulo ve püskürterek uygulayınız.


Sarfiyat: Yüzey emiciliğine bağlı olarak 0,100-0,200 kg/m². Bazı yüzeyler belirtilenden daha yüksek sarfiyat gerektirir. Bu değerler teoriktir ve yüzey gözeneklerine, profiline, seviye farklılıklarına ve zayiata bağlı olarak ilave malzeme ihtiyacını içermemektedir.


Temizlik: Uygulamadan sonra direk güneş ışığı, şiddetli rüzgâr, yüksek hava sıcaklığı (+35°C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmalıdır. Ürün, tam kürünü alıp sertleşmeden, eller su ve deterjan ile temizlenmelidir. 

Ekipmanların Temizliği:Uygulamadan hemen sonra, henüz sertleşmeden, ekipmanlar su ile temizlenmelidir. Ürün sertleştikten sonra mekanik yöntemler ile temizlenmelidir.


Pota Ömrü (Potlife): 20 °C sıcaklıkta yaklaşık 30 dakika


Temizlenebilme Süresi: 20 °C sıcaklıkta yaklaşık 3 saat


Uygulama Notları / Sınırlamalar

* Ürün cilde temasta tahriş yapabilir. İş elbisesi, koruyucu eldiven, maske ve gözlük kullanılmalıdır. İşe başlamadan önce ele koruyucu krem de sürülebilir. Harcın gözle teması halinde gözler derhal ılık su ile yıkanmalı ve doktora başvurulmalıdır.

* Yabancı madde ilave etmeyiniz.

* Farklı uygulamalar için ön deneme yapılması tavsiye edilir.


Depolama Koşulları / Raf Ömrü

Kapağı açılmamış ambalajında 12 ay süre ile saklanabilir. Donmaya karşı koruyunuz.


Notlar

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen veriler, Tekno Yapı Kimyasalları San. Tic. A.Ş. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değiş­ken­likgösterebilir.


Yerel Sınırlamalar

Yerel düzenlemeler nedeni ile bu ürünün performansının ülkeden ülkeye farklılıkgösterebileceğine lütfen dikkat ediniz. Uygulama alanlarının kesin tarifleri için lütfenyerel ürün bilgi föylerine başvurunuz.


Sağlık ve Güvenlik Bilgileri

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertarafedilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğergüvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS)başvurmalıdırlar.


Yasal Notlar

Tekno Yapı Kimyasalları ürünleri hakkında verilen teknik bilgiler, özellikle uygulama ve sonkullanımlarına ilişkin tavsiyeleri kapsamaktadır. Tekno Yapı Kimyasalları 'nın tavsiyeleridoğrultusunda bu ürünler uygun koşullarda saklandığı, uygulandığıdurumlarda Tekno Yapı Kimyasalları 'nın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünlerin, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanlarıoldukça çeşitlilik arz etmektedir. Tekno Yapı Kimyasalları ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru şekilde, doğru uygulama şartlarına ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz. Tekno Yapı Kimyasalları tarafından ticari elverişlilik ve/veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Tekno Yapı Kimyasalları sorumlu değildir. Yapı Kimyasalları Uygulayıcısı, ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Tekno Yapı Kimyasalları ’nın ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcutşartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, Tekno Yapı Kimyasalları ‘na başvurarak, ilgili ürünün yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

Teknik Dökümanlar

Teknik Döküman bulunamadı!


Etiketler: Tekno yapı kimyasalları, Teknolatex 100 Çok Amaçlı Astar