Islak Hacim Su Yalıtımı


Islak mekanlar için su yalıtım sistemi

Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak mekanlar genellikle seramik ile kaplıdır. Ancak seramik uygulaması tek başına su yalıtımı sağlamaz.

Su yalıtımı yapılmamış ıslak mekanlarda suyun döşeme ve duvarlardan sızması komşu bölgelerde bozulmalara yol açabilir. Alçı, ahşap, gaz beton gibi hassas yüzeylerin su alması ancak pahalı tamiratlar ile telafi edilebilir. Islak mekanlarda kritik noktaları da göz önüne alarak yapılacak uygun bir su yalıtım uygulaması etkin bir yalıtım performansı ve konfor sağlar.

Uygulama yapılacak yüzey temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır. Zemindeki çatlamış ve kabarmış boyalar tamamen kazınmalı, var olan seramik kaplamalar sökülmeli ve yüzeyler tozdan arındırılmalıdır. Uygulama öncesi yüzey nemlendirilmelidir.

Dikey ve yatay köşeler, maks. 2 mm. genişliğindeki çatlaklar, ahşap pano birleşim yerleri, tesisat borusu ve su tahliye deliği gibi özel noktalar genişlik ihtiyacına göre köşeler su yalıtımı bantları ile korunmalıdır.

Yalıtım bantlarının kurumasının ardından, Su yalıtım katmanı birinci inceltilmeden tüm yüzeye uygulanmalıdır. Katlar arasında min. 5 saat beklenmeli ve her bir katın uygulaması bir önceki kata dik doğrultuda olmalıdır.

 

Sizler için her zaman en iyisini sunuyoruz. ‘’ Islak Hacim su yalıtımı’’ Ürünleri ve uygulama hakkında detaylı bilgi almak için lütfen arayınız.