Teras ve Balkon İzolasyonu


Kullanıma açılması planlanan, teras ve balkon olarak inşa edilmiş alanlarda, Yalıtılmamış yüzeylerden sızacak su yaşanan alt katlarda konfor problemi yaratır. Terasların maruz kalacağı sıcaklık farklılıklarına da dayanıklı, elastik ürünlerle seramik vb. kaplamaların altına yapılacak su yalıtımı bu tür problemlerin önüne geçer. 

Döşeme betonu üzerine uygun eğimde ve nitelikte atılmış tesviye şapı, yalıtım uygulaması öncesinde yapışmayı engelleyici kalıntılardan ve gevşek parçalardan arındırılmış, temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır. Ayrıca kullanılacak ürüne göre gerekli yüzey hazırlıkları yapılmış olmalıdır. Sızdırmazlığın devamlılığının sağlanması amacıyla dikey ve yatay köşeler pahlanmalıdır.

Yalıtım katmanı uygulaması kullanım talimatları doğrultusunda hazırlanmalı ve tüm yüzeye min. 2 kat halinde uygulanmalıdır. Özellikle çimento esaslı su yalıtım ürünlerinde her bir katın uygulaması, bir öncekine dik doğrultuda olmalıdır.

Yüzey genişliği ve yağış yoğunluğu dikkate alınarak gerekli sayıda gider yapılmalıdır.

Yüzey genişliği, ısı değişimi ve detay derinliği dikkate alınarak gerekli genleşme derzleri yapılmalıdır.

Üzeri herhangi bir kaplama malzemesi ile kaplanmayarak açık bırakılacak teras ve balkonlarda geliştirilmiş UV ve hafif yaya trafiği dayanımlı yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır.

 

Sizler için her zaman en iyisini sunuyoruz. ‘’ Teras ve Balkon su yalıtımı’’ Ürünleri ve uygulama hakkında detaylı bilgi almak için lütfen arayınız.